Ułatwienia dostępu

Przejdź do treści

Sauny

BIO aroma

Biosauna to odmiana sauny suchej. W biosaunie temperatura utrzymuje się na poziomie 55-65 °C, a wilgotność powietrza wynosi około 40 %. Biosauna jest zbudowana z drewna, a w suficie wbudowane są lampy, które światłem oddziaływają na nastrój saunowiczów. Seansowi w biosaunie często towarzyszy element aromaterapii, dlatego saunarium nazywane jest także sauną aromatyczną. Można w niej przebywać od 15 do 30 minut. Temperatura, która panuje wewnątrz nie jest zbyt wysoka, zatem z biosauny można korzystać codziennie.

Sauna sucha (fińska) – posiadamy saunę zewnętrzną i wewnętrzną

Charakteryzuje ją najwyższa temperatura (od 80 °C do nawet 90 °C) i jednocześnie bardzo niska wilgotność powietrza – tylko 10%. Tak wysoką temperaturę uzyskuje się dzięki piecowi z rozgrzanymi kamieniami, których nie polewa się wodą. Sauna sucha zazwyczaj jest zbudowana z drewna. Mogą z niej korzystać osoby z problemami mięśniowymi, reumatoidalnym zapaleniem stawów, zapaleniem stawów kręgosłupa, czy astmą oskrzelowąSauna fińska to dobre rozwiązanie także dla osób zawale serca (jednak mogą z niej korzystać nie wcześniej niż po pół roku). W tak wysokiej temperaturze można przebywać nie dłużej niż 12 minut. Z tego typu sauny można korzystać jedynie raz w tygodniu.

Sauna parowa

W saunie parowej, zwanej też łaźnią, wilgotność wynosi nawet 100% ! Temperatura utrzymuje się tu na poziomie 45-55 stopni Celsjusza, a siedziska i oparcia są ceramiczne. Sauna parowa jest często polecana osobom, które dopiero zaczynają korzystać z tego typu relaksu. Wysoka wilgotność i względnie niska temperatura sprawiają, że jest ona znacznie bardziej komfortowa i nie sprawia trudności w oddychaniu. Co więcej, regularne korzystanie z niej posiada wiele zalet i wywiera korzystny wpływ na zdrowie. Chodząc do łaźni parowej usprawnimy krążenie krwi w organizmie, wzmocnimy serce oraz odporność. To także dobry pomysł na oczyszczenie organizmu z toksyn i poprawę przemiany materii – te walory z pewnością docenią osoby będące na diecie. Korzystanie z sauny parowej pozwoli nam zyskać więcej energii, zwiększy wydolność i zahartuje organizm.