Ułatwienia dostępu

Przejdź do treści

Aktywny Junior

Dołącz do nas i zagraj razem z nami „Aktywny Junior”!

We wrześniu została utworzona nowa grupa wiekowa, pierwszy raz na treningu spotkali się chłopcy z rocznika 2014.

Celem prowadzenia szkolenia z dziećmi jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród najmłodszych poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia w oparciu o zajęcia sportowe ze szczególnym uwzględnieniem podnoszenia sprawności oraz doskonalenia gry w piłkę nożną.

Podczas zajęć dzieci, będąc pod opieką trenerów podnoszą swoje umiejętności, technikę oraz wiedzę z zakresu gry w piłkę nożną jak również rywalizują w duchu fair play.

„ Aktywny Junior” to forma zajęć treningowych, która aktywizuje dzieci i pozwala spełniać marzenia.Program  ma na celu szkolić i wychowywać młodych piłkarzy. Od pierwszych kroków projekt „ Aktywny Junior” szkoli młodych adeptów dostarczając im zabawy i uśmiechu w kontakcie z piłką. Zajęcia odbywają się 5 razy w tygodniu w okresie letnim na Orliku oraz stadionie miejskim przy ulicy Sportowej 1, natomiast w okresie jesienno-zimowym w halach sportowych. Projekt obejmuje chłopców i dziewczynki w wieku 4-12 lat z podziałem na grupy wiekowe.

Zajęcia pokazują, że projekt cieszy się ogromną popularnością dzieci, których marzeniem jest zostać piłkarzem. Wszystkie dzieci ze starszych roczników występują w Młodej Lidze, turniejach pucharowych w okresie zimy wszystkie roczniki włącznie z najmłodszą grupa wiekową będą brać udział w turniejach halowych organizowanych na terenie kilku województw. W związku z dużym zainteresowaniem treningami planowane jest rozwijanie projektu oraz utworzenie następnych grup wiekowych dostosowanych do potrzeb i umiejętności zawodników.

Trenerzy programu Aktywny Junior:

Rocznik 2010 – trener Grzegorz – 513 190 904

Rocznik 2011 oraz dziewczęta – trener Łukasz – 503 085336

Rocznik 2012 – trener Maciek – 665 946 750

Rocznik 2013 – trener Damian – 733 999 518

Rocznik 2014/2015 – trener Tomasz – 601 450 401

Rocznik 2014/2015 – trener Grzegorz K. – 691 648 928

Rocznik 2015/2016 – trener Marcin – 721 595 747

Rocznik 2015/2016 – trener Konrad – 572 906 631

Nadrzędnymi celami zajęć „Aktywny Junior” jest:

  • nauka postawy fair play oraz wzajemnego szacunku;
  • wzmacnianie potrzeby ruchu z wykorzystaniem gier i zabaw;
  • kształtowanie koordynacji ruchowej oraz poczucia równowagi;
  • propagowanie zdrowego stylu życia i wzmacnianie relacji między opiekunami i dziećmi z wykorzystaniem zabaw i gier z elementami piłki nożnej;

Naszą Misją jest ciągłe ulepszanie piłki dziecięcej i młodzieżowej.

Dokonujemy tego, ponieważ jesteśmy ambitną grupa trenerów, napędzaną przez pasjonatów i wizjonerów, którzy patrzą o krok za horyzont.

Naszą Misją jest inspirowanie i rozwijanie.

Wiemy, że radość dziecka i rozwój jego umiejętności piłkarskich, zależą od poziomu nauczycieli i mentorów, więc naszym zadaniem jest ciągłe szkolenie, dyskutowanie, wdrażanie nowych idei, rozwiązań tak, abyśmy my – jako trenerzy – mieli pewność, że dajemy z siebie wszystko, aby marzenia piłkarzy stawały się realne.

Naszą Misją jest wspólne stawianie czoła wyzwaniom.

Uczymy poprzez sport wytrwałości, pokory, rywalizacji, znoszenia porażek i doceniania sukcesów. Wspólne przeżywanie tych emocji i praca nad sobą jest najważniejszym celem, który osiągamy, jest najlepszą nauką jaką przekazujemy.

Naszą Misją jest ciągły rozwój jakościowy.

Osiągamy go dzięki, żądzy nauki i nauczania.  Z każdym dniem jesteśmy mądrzejsi i tą wiedzą chcemy się dzielić. Zależy nam, aby szczególnie rodzice współdziałali z nami, jako najważniejsze ogniwo rozwoju młodego człowieka, dlatego też kontakt z nimi jest dla nas bardzo ważny.

Naszą Misją jest spełnianie marzeń dzieci i młodzieży o wielkim, piłkarskim świecie.

Rozumiemy te marzenia, ponieważ sami jako trenerzy i pedagodzy je posiadamy.

Oferta projektu „Aktywny Junior” jest całkowicie bezpłatna, Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza wszystkich chętnych do zapisów i wspólnej zabawy na zajęciach.