Kontakt. 15 865 11 30, osir@poczta.polaniec.eu

Aktualności


 

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Połańcu informuje, iż w dniach 22.11 – 05.12.2021 zw względu na przerwę technologiczną ” Pływalnia “Delfin” będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

11/23/2021
„Połanieckie zawody pływackie z energią”
W sobotę, 20 listopada br. na Pływalni „Delfin” w Połańcu odbyły się „Połanieckie zawody pływackie z energią”, gdzie zawodnikami były dzieci z Towarzystwa Sportowego w Połańcu.
W zawodach wzięło udział 45 zawodników i zawodniczek w wieku od 6 do 14 lat.
Młodsi zawodnicy startowali na dystansie 25 metrów stylem grzbietowym, natomiast starsze dzieci rywalizowały na dystansie 50 metrów stylem dowolnym
i grzbietowym.
Dzięki częstym treningom, ich rywalizacja odbywała się na wysokim poziomie, co zaowocowało nowymi rekordami uczestników.
Wszystkie dzieci otrzymały ręczniki z okularami oraz dyplomy gratulacyjne, a najlepsi zawodnicy oczywiście stanęli na podium z medalami na piersi i pięknymi uśmiechami.
To wspaniałe wydarzenie sportowe , które odbyło się dzięki współpracy wielu instytucji z terenu naszej gminy.
Kibicowali nas rodzice i wspaniali goście: Pani Justyna Kosowicz – rzecznik spółki Enea Elektrownia Połaniec oraz Jacek Tarnowski – Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec.
Jako współorganizatorzy kierujemy ogrom ciepłych słów
i podziękowań dla wszystkich instytucji: Enei Elektrowni Połaniec, Miasta i Gminy Połaniec oraz Towarzystwa Sportowego w Połańcu, z którymi przygotowaliśmy te zawody.
Dziękujemy wszystkim za dobrą zabawę i oczekujemy kolejnych zawodów !
11/23/2021
W czwartek 18.11.2021 r. na Pływalni „Delfin”
w Połańcu, w ramach wspólnego projektu promującego pływanie wśród dzieci i młodzieży oraz zasady bezpiecznego przebywania w wodzie, odbyło się szkolenie na temat podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy.
Zadanie zostało zrealizowane dzięki współpracy: Enei Elektrowni Połaniec, Miasta i Gminy Połaniec oraz Towarzystwa Sportowego w Połańcu.
Panowie – Paweł Bryła – Prezes Wojewódzkiego WOPR w Kielcach oraz Jacek Mazur – przedstawiciel OSP Rybitwy, tłumaczyli wszystkim uczestnikom jak zadbać o bezpieczeństwo własne
i innych, a także jak prawidłowo reagować
i wezwać pomoc. Dzieci chętnie uczestniczyły
w akcji ratunkowej przeprowadzonej na fantomie. Dzięki tym ćwiczeniom poznały jak zachować się
w obliczu zagrożenia. Po udanym szkoleniu na naszych podopiecznych czekały upominki oraz słodki poczęstunek.
Serdeczne podziękowania kierujemy do sponsora
i współorganizatorów projektu.
Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas.