Kontakt. 15 865 11 30, osir@poczta.polaniec.eu

Aktualności

16-05-2022

„GRAMY Z ENERGIĄ”

      Gospodarzami Stadionu Miejskiego w Połańcu w weekend 14 i 15 maja, byli najmłodsi zawodnicy piłki nożnej. W ramach Dni Połańca odbyły się turnieje pod nazwą „Gramy z Energią”. Sponsorem wydarzenia była Enea Elektrownia Połaniec. Udział w rozgrywkach wzięły dzieci z roczników  2010 do 2017.
     Organizatorami tego przedsięwzięcia byli: Miasto i Gmina Połaniec oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Połańcu.  Emocje jakie wszystkim towarzyszyły były ogromne. Mogliśmy liczyć na gorący i głośny doping ze strony rodziców, którym chcieliśmy serdecznie podziękować za włączenie się w przygotowanie poczęstunku.  
     Pogoda dopisała, dzięki czemu dobre humory nikogo nie opuszczały, a na twarzach dzieci widzieliśmy pasję i uśmiech. Celem spotkania była dobra zabawa oraz rywalizacja w  duchu fair play. Pomimo to, młodym piłkarzom nie zabrakło serca do walki.
     Sobota zaczęła się bardzo aktywnie. Już od 9.00 rano po murawie zaczęły biegać dzieci z rocznika 2016/2017, były to dwie drużyny z Akademii Piłkarskie Nadzieje Mielec z czego jedna drużyna to dziewczynki, Piast Osiek, Baszta Rytwiany oraz gospodarze wydarzenia, czyli dwie drużyny z Aktywnego Juniora, reprezentujące Ośrodek Sportu i Rekreacji w Połańcu i MKS „Czarni” Połaniec. Równolegle na boisku obok rozgrywały się mecze rocznika 2012, w których brały udział takie drużyny jak: KSZO Galactikos Ostrowiec, Baszta Rytwiany, Piast Osiek, Wisła Sandomierz, Klimontowianka Klimontów, Aktywny Junior OSiR Połaniec. W następnym etapie swoje mecze pomiędzy sobą rozegrali zawodnicy  rocznika 2010 z drużyn: Pogoń Staszów, CKM Chorzelów, Aktywny Junior OSiR Połaniec. Natomiast  rocznik 2011 reprezentowały drużyny: Wisła Sandomierz, Baszta Rytwiany, Pogoń Staszów oraz dwie drużyna z Aktywnego Juniora OSiR Połaniec z czego jedna drużyna to dziewczyny.
     Rangę tego wydarzenia podniosła obecność Pani Anny Krupki – Minister Sportu i Turystyki, Pani Agnieszki Wojdan – członka zarządu ds. finansowych Enei Elektrowni Połaniec oraz Pana Jacka Nowaka – Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec. Po przywitaniu gości przez Panią Karolinę Koper-Adamczak – Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Połańcu, głos zabrała Pani Minister, która bardzo gorąco zachęcała do aktywnego spędzania wolnego czasu i uprawiania sportu nie tylko wyczynowo, ale również w formie rekreacji. Doceniła również wkład głównego sponsora turnieju –  Enei Elektrowni Połaniec, jak również Miasta i Gminy Połaniec, dzięki którym to przedsięwzięcie zostało zrealizowane. Następnie głos zabrała  Pani Agnieszka Wojdan – członek zarządu ds. finansowych Enea Elektrownia Połaniec, która podkreśliła, wagę zaangażowania dzieci w uprawianie sportu i zdrową rywalizację. Pan Jacek Nowak – Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec w swoim przemówieniu nawiązał do tego, że sport kształtuje nie tylko ciało, ale również charakter i pomaga w osiąganiu wyznaczonych celów. Podziękował gościom za przybycie i podkreślił ważność współpracy oraz wyraził nadzieję na jej kontynuowanie. Po przemówieniach nastąpiła uroczysta dekoracja – wręczenie pucharów dla wszystkich drużyn oraz medali dla zawodników.
     Niedziela to drugi dzień sportowych rozgrywek. Analogicznie do dnia poprzedniego, od rana zaczęły przybywać drużyny wraz z trenerami oraz rodzicami, którzy stanowili silną grupę kibiców. W turniejach brały udział dzieci z dwóch roczników 2013 i 2014. W tym pierwszym rywalizowały ze sobą drużyny – Baszta Rytwiany, Siarka Tarnobrzeg, Pogoń Staszów, KSZO Galactikos Ostrowiec, Klimontowianka Klimontów oraz Aktywny Junior OSiR Połaniec, natomiast w drugim – Baszta Rytwiany Piast Osiek, Pogoń Staszów oraz dwie drużyny z Aktywnego Juniora OSiR Połaniec.
     Na głównej płycie boiska odbyła się ceremonia wręczenia pucharów dla każdej drużyny oraz medali dla małych piłkarzy. Dekoracji dokonali: Pani Agnieszka Wojdan – członek zarządu ds. finansowych Enea Elektrownia Połaniec oraz Pan Jacek Nowak – Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec. Zawodnicy usłyszeli mnóstwo ciepłych słów, które miały ich zachęcić do dalszej aktywności fizycznej oraz zaangażowania i wytrwałości w uprawianiu sportu.
     Atmosfera była gorąca, a dzieciakom cały czas dopisywały dobre humory. W przerwach między meczami, mali zawodnicy mogli liczyć na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, natomiast po zakończeniu turnieju czekał na nich posiłek. Było nam bardzo miło, że mogliśmy być organizatorem tak ważnego wydarzenia sportowego. Dzieci mogły nie tylko rywalizować ze sobą na zasadach fair play, ale miały również okazję do pokazania swoich umiejętności, a także nawiązania nowych przyjaźni, ponieważ najważniejsza w tym turnieju była dobra zabawa, a nie wynik.
Zdjęcia Aktywny Junior – Turniej Enea

07-05-2022

XXVIII  Bieg Kościuszkowski

6 maja 2022 roku odbył się Bieg Kościuszkowski organizowany na pamiątkę ogłoszenia przez Naczelnika Tadeusza Kościuszkę – Patrona Szkoły Podstawowej w Połańcu –  „Uniwersału Połanieckiego”.
Przez ostatnie dwa lata, nie mieliśmy możliwości, aby w pełni i uroczyście świętować ten dzień. Nie mniej – teraz zgłosiło się bardzo wielu uczniów, aby wystartować, co utwierdziło nas w przekonaniu, że wszyscy stęsknili się za tą formą zabawy i spędzania czasu. Bieg oczywiście ma również symboliczne znaczenie dla mieszkańców i wpisuje się on w kalendarz imprez sportowych z okazji „Dni Połańca”.
W tym roku Bieg odbył się po raz XXVIII i wzięło w nim udział niemal 300 zawodniczek
i zawodników. W zawodach wystartowali uczniowie z Połańca i Ruszczy z zerówki,  z klas
I-III, IV-VI, VII-VIII Szkoły Podstawowej, oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowych w Połańcu. W każdej kategorii wiekowej, walka o zwycięstwo trwała do samego końca.
Wyniki:
Klasa I
Miejsce
Dziewczęta
Chłopcy
1
Marczewska Lena
Śledź Antoni
2
Bieniek Lena
Szkudlarek Olaf
3
Kozieł Zuzanna
Skałbania Marcel
4
Wojnarowska Hanna
Sokołowski Andrzej
5
Switek Maja
Ziętarski Jan
6
Strojwąs Paula
Saramak Jan
Klasa II
1
Sawicka Liliana
Woźniak Kuba
2
Mazur Oliwia
Grzesik Franciszek
3
Zając Oliwia
Ryński Antoni
4
Karczewska Lena
Kosowicz Gabriel
5
Juszczyk Zofia
Godek Marcel
6
Spała Magdalena
Piekielniak Ignacy
Klasa III
1
Janeczek Julia
Urban Ksawery
2
Jurkowska Nadia
Żak Dawid
3
Czerwińska Lena
Tomporowski Igor
4
Zięba Julia
Maćkowski Wojciech
5
Bąk Nadia
Dąbrowski Przemysław
6
Kaczmarczyk Karolina
Parjaszewski Albert
Klasa IV
1
Kosior Maja
Strzelczyk Aleksander
2
Zaroda Dorota
Sebastian Masłowski
3
Walenciak Maja
Marzec Ryszard
4
Jabłońska Ewa
Gałka Wiktor
5
Kalita Amelia
Zioło Oskar
6
Gołębiowska Ola
Dąbrowski Patryk
Klasa V
1
Fijałkowska Tatiana
Gomuła Kamil
2
Grzesik Joanna
Łakomy Karol
3
Słowik Amelia
Flisiak Mikołaj
4
Suchorowska Zuzanna
Kotlarz Bartosz
5
Kicińska Zuzanna
Utnik Radosław
6
Bujakiewicz Natalia
Żyła Jakub
Klasa VI
1
Parka Vanessa
Ozdoba Filip
2
Gwizdak Milena
Wójcik Filip
3
Leniv Inna
Golonka Mateusz
4
Walczak Nadia
Śledź Wiktor
5
Bąk Daria
Szucki Hubert
6
Kwiecień Zuzanna
 
Klasa VII
1
Bednarska Wiktoria
Broziński Tobiasz
2
Xu Daniela
Masłowski Maksymilian
3
Kosoń Julia
Gołda Mikołaj
4
Tomasik Olga
Golęba Kryspin
5
Witczak Julia
Pastuszka Fabian
6
Noga Daria
Grabda Kuba
Klasa VIII
1
Gomuła Nikola
Walenciak Kacper
2
Suchorowska Gabriela
Wójtowicz Filip
3
Kalita Wiktoria
Śmiszek Mateusz
4
Stawiarz Karolina
Gwizdak Maciej
5
Gwizdak Sylwia
Tomczyk Kacper
6
Ząbek Malwina
Godlewski Klaudiusz
Warsztaty Terapii Zajęciowej
1
Zając Monika
Wlazło Konrad
2
Czuba Aleksandra
Marzec Rafał
3
Cepil Agnieszka
Konys Rafał
4
Niziołek Agnieszka
Śliski Rafał
5
Grabowska Katarzyna
Wojdan Zbigniew
 
Uroczyste podsumowanie XXVIII Biegu Kościuszkowskiego odbyło się na boisku szkolnym przy Szkole Podstawowej w Połańcu. Dekoracji i wręczenia nagród dokonali: Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec – Jacek Nowak, Sekretarz Gminy Połaniec – Bogumiła Niespodziewana, Dyrektor Szkoły Podstawowej – Gabriela Zielińska, Wicedyrektor – Iwona Sulik, Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Połańcu – Karolina Koper-Adamczak. Wszyscy wyrazili swoje słowa podziwu i złożyli gratulacje dla uczestników Biegu Kościuszkowskiego, którzy w tym  roku  naprawdę dopisali. Bieg jest wspaniałą formą, by aktywnie i w sportowym duchu uczcić rocznicę ogłoszenia „Uniwersału Połanieckiego”. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy równie udanego startu w przyszłym roku.
           Organizatorami tegorocznego Biegu Kościuszkowskiego było Miasto i Gmina Połaniec, Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Połańcu, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Połańcu.
Do zobaczenia za rok !!!

24-04-2022

Młodzi pływacy z województwa świętokrzyskiego rywalizowali w Połańcu.

Ponad 150 młodych pływaków z 9 klubów z województwa świętokrzyskiego wystartowało w trzeciej rundzie Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej, która
w minioną sobotę odbyła się na połanieckiej pływalni. W zmaganiach ligowych udział wzięła także drużyna gospodarzy – zawodnicy Towarzystwa Sportowego w Połańcu, którzy kilkukrotnie stawali na podium zawodów. Partnerem wydarzenia była Enea Elektrownia Połaniec.

Udane starty, nowe rekordy życiowe oraz wielkie emocje – to krótkie podsumowanie kwietniowych zawodów, rozegranych na połanieckiej pływalni „Delfin” w ramach trzeciej rundy Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej. W zawodach, które odbyły się 23 kwietnia w Połańcu rywalizowali pływacy z Kielc, Ostrowca Świętokrzyskiego, Starachowic, Buska-Zdroju, Staszowa oraz gospodarze. Łącznie do startów przystąpiło 151 zawodniczek i zawodników w wieku od 9-11 lat.

Organizatorem zawodów był Świętokrzyski Okręgowy Związek Pływacki, Towarzystwo Sportowe Połaniec oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Połańcu. Partnerem wydarzenia była Enea Elektrownia Połaniec oraz Miasto i Gmina Połaniec.

W uroczystym otwarciu zawodów udział wzięli: Karolina Koper-Adamczak – dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Połańcu, Bogusław Rybacki – prezes zarządu Enei Elektrowni Połaniec, Jacek Mazur – wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Połańcu oraz Leszek Pustuła – prezes zarządu Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Pływackiego.

Witając wszystkich zawodników i przybyłych gości, Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Połańcu, podziękowała rodzicom, trenerom oraz kibicom za wspieranie i przygotowanie naszych młodych pływaków do startów. Dodatkowo na ręce prezesa zarządu Enei Elektrowni Połaniec – pana Bogusława Rybackiego oraz wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Połańcu – pana Jacka Mazura, złożyła serdeczne podziękowanie za wsparcie połanieckich zawodów. W swoich przemówieniach nasi goście życzyli pływakom przede wszystkim świetnych wyników, ale także i dobrej zabawy.

Rywalizacja zawodników rozpoczęła się od konkurencji indywidualnych, a zakończyła występem zespołów sztafetowych. Dla drużyny gospodarzy – Towarzystwa Sportowego w Połańcu był to bardzo udany dzień. Podopieczni trenera Kacpra Ciepieli kilkukrotnie wychodzili na podium zdobywając 3 złote,
4 srebrne i 1 brązowy medal. Świetne wyniki odnotowały także połanieckie zespoły sztafetowe, które zajęły pierwsze i drugie miejsce. Statuetką dla najlepszego zawodnika uhonorowano po raz kolejny Kamila Olejarnika. Poprawione czasy oraz zdobyte medale przez połanieckich pływaków, plasują ich klub nadal na bardzo wysokim miejscu w klasyfikacji drużynowej.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich zawodników oraz powodzenia w kolejnych rundach!

W kwietniu na Pływalni „Delfin” w Połańcu
działamy dla zdrowia!!!

Do końca kwietnia br. Miasto i Gmina Połaniec oraz OSiR w Połańcu, realizują kampanię propagującą zdrowy tryb życia i zapobiegają chorobom górnych dróg oddechowych.
W ramach działań  uruchomiliśmy nieodpłatne wejście  na seanse inhalacyjne w grocie solnej, znajdującej się na Pływalni „Delfin” w Połańcu, dla grup: przedszkoli, szkół podstawowych, WTZ, ŚDS z terenu Miasta i Gminy Połaniec.

Nowo otwarta grota solna to kaldarium solankowe, w którym tworzy się mikroklimat, uwalniający lecznicze działanie soli w podwyższonej temperaturze i stabilnej wilgotności powietrza. Dzięki przebywaniu w grocie, uzyskujemy efekt kąpieli w soli leczniczej. Charakterystyczne dla tego pomieszczenia jest czyste zjonizowane powietrze, które działa kojąco na górne drogi oddechowe i układ krążenia, a także korzystnie wpływa na ogólne samopoczucie.
Grota solna to pomieszczenie, w którym znajdują się bloki solne oraz wygodne, podgrzewane leżaki. Panuje tam mikroklimat zbliżony do tego, jaki jest nad morzem. Powietrze jest czyste i wysoko zjonizowane, co korzystnie wpływa na układ oddechowy i funkcjonowanie organizmu. Stężenie roztworu aerozolu solankowego w generatorze wynosi od 5% do 9%. Przebywanie w grocie solnej daje podobne efekty co kąpiel w soli leczniczej czy inhalacja roztworem soli morskiej. Relaksuje, pozwala się wyciszyć, odprężyć i odpocząć.

Grota solna to również dobre miejsca dla osób zestresowanych, ponieważ obecne tam mikroelementy i pierwiastki śladowe, korzystnie wpływają na układ nerwowy, redukując stres i napięcie nerwowe.

Podsumowując – pobyt w grocie to świetna forma relaksu, wyciszenia i odpoczynku dla całej rodziny.

Zapraszamy i zachęcamy do kontaktu pod nr. telefonu (15) 8651-120 wew. 25.

GROTA SOLNA W POŁAŃCU – NOWA ATRAKCJA NA PŁYWALNI „DELFIN”

Od dziś Ośrodek Sportu i Rekreacji w Połańcu zaprasza do groty solnej na terenie Pływalni. Podczas otwarcia, Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec Pan Jacek Nowak podkreślił, iż jest to oferta dla wszystkich, bez ograniczeń wiekowych, zalecana zarówno dla seniorów, rodzin z dziećmi jak i sportowców.

Grota to kaldarium solankowe, w którym tworzy się mikroklimat, uwalniający lecznicze działanie soli w podwyższonej temperaturze i stabilnej wilgotności powietrza. Dzięki przebywaniu w grocie, uzyskujemy efekt kąpieli w soli leczniczej. Charakterystyczne dla tego pomieszczenia jest czyste zjonizowane powietrze, które działa kojąco na górne drogi oddechowe, a także korzystnie wpływa na ogólne samopoczucie. Jest to świetna forma relaksu, wyciszenia i odpoczynku.

Gorąco zachęcamy do skorzystania z naszej nowej oferty.

Jeśli zdrowie to tylko u Nas. ZAPRASZAMY !

02/03/2022

Szanowni Klienci,

Z dniem 01.03.2022 r. zostały zniesione limity osób mogących korzystać ze wszystkich naszych obiektów.

Miło Nam również poinformować, iż sauna parowa jest już czynna.

W dalszym ciągu konieczne jest korzystanie z maseczek zasłaniających usta i nos oraz dezynfekcja rąk.

Dziękujemy za Państwa wyrozumiałość i okazywane nam zaufanie !

01/03/2022

Pierwsza Noc Basenów za nami !

W miniony piątek na Pływalni „Delfin” w Połańcu, odbyła się Pierwsza Noc Basenów z muzyką na żywo.

Podczas zabawy wszyscy nasi Klienci doskonale bawili się w rytm muzyki Zespołu Malibu Połaniec.

Można było również zasmakować gorących i zimnych przekąsek z menu Restauracji Stefanek.

Nasze baseny zamieniły się w falujący dyskotekowy parkiet, a nogi do tańca porwały rytmiczne dźwięki.

Nie zabrakło również możliwości zatańczenia zumby, a także relaksu podczas seansów saunowych z saunamistrzami.

Dziękujemy wszystkim i zapraszamy na kolejne wydarzenia ! 😃

10-02-2022

Pływalnia „Delfin” w Połańcu – funkcjonuje bez utrudnień.
 Serdecznie zapraszamy!

09-02-2022

UWAGA
UTRUDNIENIA W KORZYSTANIU Z PŁYWALNI „DELFIN” W POŁAŃCU

 Z przyczyn technicznych temperatura wody pod prysznicami jest obniżona.
Jednocześnie informujemy, że :

– pływalnia wraz z saunami funkcjonuje normalnie,

– zajęcia sportowe z trenerami Kacprem i Grzegorzem odbywają się zgodnie z harmonogramem.

W celu uzyskania informacji, Klientów indywidualnych przed przybyciem na basen, prosimy o kontakt pod nr telefonu (15) 8651 130 (wew. 20).

Utrudnienia będą obowiązywać do odwołania.

„OSiR w Połańcu – jeśli zabawa to tylko z nami”

          Drugi tydzień ferii zimowych pod hasłem „Ferie na sportowo z Eneą” pomału dobiega końca, ale Ośrodek Sportu i Rekreacji w Połańcu nie zwalnia tempa. Sport i zabawa  w jednym to najlepsze, co możemy zaoferować uczestnikom naszych zajęć.
          W miniony poniedziałek – 24 stycznia w ramach „Treningu z mistrzem”, połaniecka młodzież wraz z Agatą Zakrzewską – Młodzieżową Mistrzynią Polski w tenisa stołowego oraz trenerem  Klubu KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg – Zbigniewem Nęckiem, poznała tajniki owej dyscypliny sportowej, świetnie się przy tym bawiąc. Nasza mistrzyni podzieliła się swoim cennym doświadczeniem z małymi sportowcami, zaszczepiając w nich pasję, zaangażowanie, silną wolę i wytrwałość w dążeniu do postawionych przez siebie celów, na każdym szczeblu sportowym. Po emocjonującym treningu, wspólnie podziękowaliśmy Pani Agacie i trenerowi za wspólnie spędzony czas, z nadzieją na kolejne spotkanie w naszym mieście podczas turnieju w tenisa stołowego.
          Wiele sportowych emocji towarzyszyło nam i naszym podopiecznym 26 stycznia podczas „Treningu z mistrzem”, w równie popularnej dyscyplinie sportowej jaką jest piłka ręczna. Dzieciaki w ramach „Ferii na sportowo z Eneą” miały okazję poznać reprezentantów drużyny Handball Stal Mielec – Rafała Krupę, Michała Chodarę oraz Dawida Ruhnke, którzy poprowadzili dla nich trening. Było to bardzo miłe spotkanie, które na długo pozostanie w naszej pamięci. Część dzieci po raz pierwszy miała okazję spotkać tak wspaniałych zawodników, a także rozegrać mecz w piłkę ręczną. Jest to świetny sposób na promowanie tego sportu wśród dzieci i młodzieży z naszego miasta.
          Podczas „Treningów z Mistrzem” obecni byli współorganizatorzy projektu, Pani Agnieszka Wojdan – członek zarządu ds. finansowych Enei Elektrowni Połaniec, pełniący funkcję burmistrza – Pan Jacek Nowak oraz Pani Gabriela Zielińska – dyrektor Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Połańcu, którzy przywitali naszych miłych gości, pogratulowali wspaniałych osiągnięć w swoich dyscyplinach sportowych i życzyli wielu sukcesów w dalszej karierze , a także udanego i emocjonującego treningu z naszymi uczestnikami zajęć.
A emocji nie zabrakło z pewnością, czego dowodem są nasze przeszczęśliwe dzieci, które chcą trenować, uprawiać sport i ćwiczyć.
Możemy pochwalić się wysoką frekwencją, bo w naszym przedsięwzięciu wzięło udział około 200 osób z terenu Miasta i Gminy Połaniec.
Najlepsza zabawa tylko z nami!
          Dziękujemy Enei Elektrowni Połaniec, Miastu i Gminie Połaniec, Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki, naszym mistrzom, trenerom, gościom oraz każdej osobie, która włączyła się w przygotowanie i przeprowadzenie wspólnego projektu pod nazwą „Ferie na sportowo z Eneą” i mamy nadzieję na ponowne spotkanie – do zobaczenia wkrótce !
Pages: 1 2 3

Pages ( 1 of 3 ): 1 23Następna »