Ułatwienia dostępu

Przejdź do treści

𝙏𝙪𝙧𝙣𝙞𝙚𝙟 𝙏𝙚𝙣𝙞𝙨𝙖 𝙕𝙞𝙚𝙢𝙣𝙚𝙜𝙤 𝙬 𝙋𝙤ł𝙖𝙣́𝙘𝙪 – 𝙎𝙥𝙤𝙧𝙩𝙤𝙬𝙖 𝙄𝙣𝙩𝙚𝙜𝙧𝙖𝙘𝙟𝙖 𝙞 𝙋𝙧𝙤𝙢𝙤𝙘𝙟𝙖 𝘼𝙠𝙩𝙮𝙬𝙣𝙚𝙜𝙤 𝙎𝙩𝙮𝙡𝙪 𝙕̇𝙮𝙘𝙞𝙖 𝙯 𝙝𝙞𝙨𝙩𝙤𝙧𝙞𝙖̨ 𝙬 𝙩𝙡𝙚.

   Na początku maja odbył się amatorski Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec. Wydarzenie, które wsparła Enea, oraz Miasto i Gmina Połaniec dostarczyło niezapomnianych emocji sportowych.
   4 maja br. na kortach przy ul. Królowej Jadwigi w Połańcu odbył się wyjątkowy event sportowy – Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec. Organizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji , lokalne władze oraz przy wsparciu Enei, wydarzenie przyciągnęło uwagę licznych miłośników tenisa ziemnego oraz mieszkańców, którzy chcieli aktywnie spędzić czas
na świeżym powietrzu.
   Turniej tenisa ziemnego nie tylko dostarczył emocji sportowych, ale także stanowił doskonałą okazję do integracji społeczności lokalnej. Rozgrywki odbywały się w trzech kategoriach wiekowych: dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Dzięki temu każdy mógł znaleźć coś dla siebie i wziąć udział w rywalizacji na kortach. Dzieci miały okazję nie tylko do rywalizacji, ale również do zabawy i sprawdzenia swoich umiejętności na korcie. Natomiast dla dorosłych, turniej był okazją do spotkania z innymi miłośnikami tenisa, wymiany doświadczeń i udziału w zaciętej rywalizacji.
   Nie sposób pominąć też ducha fair play, który towarzyszył wszystkim rozgrywkom. Pomimo zaciętej walki na korcie, zawodnicy zachowywali się wzorowo, co dodatkowo podkreślało pozytywną atmosferę wydarzenia.
   Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec był również doskonałą okazją do promocji aktywnego stylu życia. Obecność licznych uczestników, zarówno z samego Połańca, jak i z okolicznych miejscowości, świadczy o zainteresowaniu społeczności lokalnej taką formą aktywności fizycznej. Przyciągnięcie uczestników spoza gminy nie tylko wpłynęło pozytywnie na promocję miasta, ale również pozwoliło na nawiązanie kontaktów między różnymi społecznościami oraz wymianę doświadczeń.
Jesteśmy niezmiernie wdzięczni naszemu Burmistrzowi oraz firmie Enea Elektrownia Połaniec
za wsparcie i zaangażowanie w organizację tego turnieju. Dzięki ich pomocy udało się stworzyć dla osób uprawiających ten rodzaj sportu doskonałą arenę do rywalizacji, jednocześnie promując zdrowe nawyki. To ważne, aby wspierać takie inicjatywy, które łączą sport z kulturą i historią naszego miasta – podsumował imprezę Grzegorz Sobut, dyrektor OSiR Połaniec.
   Enea Połaniec, od lat znana ze swojego zaangażowania w życie lokalnej społeczności, nie zawiodła i tym razem, zapewniając nagrody dla sportowców. Działanie to wpisuje się w długofalową strategię firmy, która systematycznie wspiera inicjatywy sportowe i kulturalne, przyczyniając się do rozwoju i promocji Połańca jako miasta otwartego na sport.
   Wydarzenie to zyskało dodatkową rangę, odbywając się w kontekście obchodów 230. rocznicy uchwalenia Uniwersału Połanieckiego, jednego z ważnych momentów w historii miasta, co sprawiło, że turniej tenisowy stał się nie tylko zawodami sportowymi, ale również elementem szerszych celebracji historycznych.
Podsumowując, Turniej Tenisa Ziemnego w Połańcu nie tylko dostarczył niezapomnianych emocji sportowych, ale również stanowił doskonałą okazję do integracji społeczności lokalnej oraz promocji aktywnego stylu życia. Był to wyjątkowy event, który na długo pozostanie w pamięci zarówno uczestników, jak i widzów.