Ułatwienia dostępu

Przejdź do treści

Podsumowanie programów profilaktycznych „Zdrowy kręgosłup” oraz „Joga”

Programy „Zdrowy Kręgosłup 2023” i „Warsztaty Joga, Połaniec 2023” to inicjatywy, które znacząco przyczyniają się do poprawy kondycji fizycznej i ogólnego samopoczucia mieszkańców Miasta i Gminy Połaniec. Organizowane przez Miasto i Gminę Połaniec oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Połańcu, te zajęcia skierowane są do wszystkich, niezależnie od wieku czy poziomu aktywności fizycznej.

W ramach programu „Zdrowy Kręgosłup 2023”, 60 uczestników miało okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych od października do grudnia. Ćwiczenia odbywały się na sali gimnastycznej na Stadionie Miejskim w Połańcu i obejmowały rozgrzewkę, sesję główną oraz rozciąganie z relaksem. Skoncentrowane na redukcji bólu i zmniejszeniu nacisku na kręgi, ćwiczenia obejmowały także pracę nad mięśniami głębokimi i stabilizacją kręgosłupa, wzmacniając jednocześnie inne grupy mięśniowe.

Dodatkowo, program „Zdrowy Kręgosłup 2023” urozmaicony był o zajęcia z Nordic Walking oraz trening Tabata, mający na celu poprawę wydolności organizmu i spalanie tkanki tłuszczowej. Wykorzystywano specjalistyczny sprzęt, tak jak piłki GymDonut, soft ball, taśmy Thera Band, maty do ćwiczeń i rollery.

Natomiast „Warsztaty Joga, Połaniec 2023” oferowały uczestnikom możliwość opanowania różnych pozycji jogi, zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Ćwiczenia te prowadzone były na sali na Stadionie Miejskim w Połańcu, wykorzystując specjalistyczny sprzęt, tak jak piankowe bloczki, drewniane klocki, paski do jogi oraz maty. Joga nie tylko wpływała pozytywnie na elastyczność, siłę i równowagę ciała, ale również miała korzystny wpływ na metabolizm, pracę serca i układu krążenia, a także pomagała w eliminowaniu stresu.

Obie inicjatywy ukierunkowane na zdrowie fizyczne i psychiczne społeczności lokalnej pokazują zaangażowanie Miasta i Gminy Połaniec w promowanie aktywnego stylu życia oraz troskę o dobrostan mieszkańców.