Ułatwienia dostępu

Przejdź do treści

Aktywny Junior – podsumowanie

Przełom roku sprzyja podsumowaniom.

To doskonały czas aby przybliżyć najważniejsze wydarzenia z minionych piłkarskich dwunastu miesięcy, w wykonaniu naszej młodzieży.

W listopadzie zakończył się projekt Enea Cup Aktywny Junior realizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Połańcu przy ogromnym wsparciu sponsora tytularnego Enea Elektrownia Połaniec. Oficjale rozpoczęcie projektu 17 lutego 2023 roku, zainaugurowała konferencja w Centrum Kultury i Sztuki podczas której została podpisana umowa sponsoringowa. Gościem honorowym była Wiceminister Sportu Pani Anna Krupka, swoją obecnością imprezę uświetnili również włodarze naszego miasta, przedstawiciele Enea Elektrownia Połaniec oraz OSiR Połaniec.

Projekt objął swoim działaniem dziewięć grup dziecięcych i młodzieżowych liczących około 180 dzieci regularnie uprawiających tę najpopularniejszą dyscyplinę sportu. W takcie trwania projektu dołączyli do nas kolejni pasjonaci piłki nożnej, obecnie mamy ponad 220 dzieci trenujące w 12 grupach. Turnieje i treningi piłkarskie, które na stałe wpisały się do kalendarza sportowego połanieckiego OSiR i MKS Czarni cieszą się z roku na rok coraz większą popularnością wśród dzieci i młodzieży.

Sztandarowym przedsięwzięciem była organizacja na Stadionie Miejskim w Połańcu Turnieju Aktywny Junior Ene Cup 2023 który odbył się w dniach 13-14 maj. Wzięło w nim udział ponad 400 dzieci w wieku 5-12 lat. Zawitały do nas drużyny ze świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Dodatkowo w ramach projektu, dzieci dostały nowe stroje, oraz niezbędny sprzęt do gry w piłkę nożną. Dzięki wsparciu Sponsora dzieci mogły brać udział w niezliczonej liczbie zawodów, rozgrywanych na terenie całego kraju. Nasze dzieciaki w sumie rozegrały około 110 meczy na terenie całego kraju.

Celem projektu Enea Cup 2023 jest upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży aktywnej formy spędzania czasu, także propagowanie idei fair play.

To był dla nas aktywny sportowo rok. Dzięki wsparciu ze strony Grupy Enea mogliśmy w dobrych warunkach rozwijać umiejętności i pasję naszych młodych adeptów piłkarstwa.

Z niecierpliwością czekamy na kolejny rok, licząc, że uda nam się powtórzyć tę inicjatywę w 2024 roku, kontynuując rozwijanie potencjału naszej utalentowanej młodzieży.