Ułatwienia dostępu

Przejdź do treści

Enea Połaniec wspiera młodych piłkarzy       

Enea Elektrownia Połaniec została sponsorem tytularnym piłkarskiego projektu „Enea Cup – Aktywny Junior” realizowanego przez połaniecki Ośrodek Sportu i Rekreacji. W treningach i turniejach piłki nożnej łącznie udział weźmie ponad 400 dzieci z trzech województw. Projekt dołącza do licznych inicjatyw Grupy Enea, które wspierają aktywność dzieci i młodzieży oraz społeczności lokalne na terenie działania Grupy.

Turnieje i treningi piłkarskie, które na stałe wpisały się do kalendarza sportowego połanieckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i Miejskiego Klubu Sportowego „Czarni”, z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Rozwój sportowy młodych piłkarzy w regionie świętokrzyskim stale wspiera Enea Elektrownia Połaniec. Spółka od lat angażuje się w inicjatywy umożliwiające uprawianie sportu, dające szanse na rozwój dzieci i młodzieży poprzez aktywność fizyczną. Enea Połaniec także i w tym roku będzie towarzyszyć młodym adeptom piłki nożnej – tym razem jako sponsor tytularny piłkarskiego projektu „Aktywny Junior”, który realizowany jest przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Połańcu. Umowę sponsorską na roczną współpracę, podpisano 17 lutego podczas specjalnej konferencji prasowej w połanieckim Centrum Kultury i Sztuki. W wydarzeniu udział wzięła wiceminister sportu Anna Krupka.

– Cieszę się, że spółki Skarbu Państwa dokładają wszelkich starań, aby sport dzieci i młodzieży mógł stale rozwijać się i dostarczać powodów do dumy nie tylko tym młodym zawodnikom, ale także ich rodzicom, którzy są najwierniejszymi kibicami swoich dzieci. Jestem przekonana, że wspierany przez Eneę Elektrownię Połaniec, piłkarski projekt połanieckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wyszkoli i wychowa wielu utalentowanych piłkarzy – powiedziała Anna Krupka, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Dzięki wsparciu Enei Elektrowni Połaniec z programu „Enea Cup – Aktywny Junior” skorzysta ponad 400 dzieci ze świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

– Nic tak nie cieszy jak radość dzieci. Dlatego tym bardziej jesteśmy dumni i zadowoleni z tej współpracy. Wierzę, że inwestycja w sport jest jedną z najlepszych, bo to właśnie aktywność fizyczna pozwala dbać o zdrowie i dobrą kondycję, a dodatkowo pomoże spełnić niejedne dziecięce marzenia. Wszystkim młodym miłośnikom piłki nożnej, życzę przede wszystkim dobrej zabawy i wielu pozytywnych sportowych emocji – powiedziała Agnieszka Wojdan, prezes Enei Elektrowni Połaniec.

Od pierwszych kroków projekt „Enea Cup – Aktywny Junior” ma za zadanie szkolić młodych adeptów dostarczając im zabawy i uśmiechu w kontakcie z piłką. W ramach przedsięwzięcia zaplanowano cykl turniejów piłki nożnej na Stadionie Miejskim Połańcu dla 420 uczestników – dzieci i młodzieży w wieku 5-12 lat. Pierwsze mecze zaplanowano już w maju. Dodatkowo w ramach projektu przez cały rok dzieci trenować będą pod czujnym okiem trenerów. Za profesjonalne przygotowanie młodych piłkarzy odpowiada OSiR w Połańcu i MKS „Czarni” Połaniec.

Dzięki wsparciu sponsora, rozwijanie umiejętności piłkarskich zawodników i pasji do piłki nożnej będzie łatwiejsze, pomoże nam w dużej mierze odciążyć rodziców – powiedział Jacek Nowak, burmistrz Miasta i Gminy Połaniec.

– Z myślą o młodych piłkarzach, w ramach projektu, zapewniamy między innymi nowe stroje sportowe oraz niezbędny sprzęt do gry w piłkę – podkreśliła Karolina Koper-Adamczak, dyrektor OSiR Połaniec.

Celem projektu „Enea Cup – Aktywny Junior” jest upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży aktywnej formy spędzenia wolnego czasu, a także propagowanie idei fair-play. Inicjatywa jest odpowiedzią na potrzebę integracji lokalnej społeczności poprzez sport i aktywny tryb życia.

Grupa Enea od lat wspiera sport – zarówno zawodowy, jak i młodzieżowy. Jest sponsorem tytularnym m.in. drużyn siatkarskich i koszykarskich w północno-zachodniej Polsce. Edukację sportową dzieci promuje w ramach projektu Enea Akademia Sportu. Jest też sponsorem Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich i Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Ambasadorską marki jest Natalia Partyka, utytułowana zawodniczka tenisa stołowego oraz wielokrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich i medalistka igrzysk paraolimpijskich.