Kontakt. 15 865 11 30, osir@poczta.polaniec.eu

Aktualności

Pływalnia „Delfin” informuje, iż w dniu 19.11.2019 zajęcia z panem Kacprem zostają odwołane. Za utrudnienia przepraszamy.

 

 

 

Aktywny junior – obóz 08.07.2019 – 14.07.2019

Wakacje to czas odpoczynku, zabawy ale w przypadku młodych piłkarzy także okres w którym pracują nad formą sportową. W dniach 08.07-14.07.2019 grupa chłopców na co dzień uczestniczących w zajęciach programu Aktywny Junior organizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Połańcu wzięła udział w obozie piłkarskim. Tym razem nasze zgrupowanie odbyło się w malowniczej miejscowości Gilowice położonej w Województwie Śląskim, w powiecie żywieckim, u stóp Beskidu Małego. Zamieszkaliśmy w pięknym ośrodku rekreacyjno – wypoczynkowym Beskidek.
W obozie brało udział sześć grup wiekowych programu Aktywny Junior .Do dyspozycji mieliśmy trzy boiska. Dwa ze sztuczną nawierzchnią i jedno naturalne trawiaste. Rozgrywaliśmy także pożyteczne sparingi na boiskach pobliskich drużyn piłkarskich. Oprócz treningów czy meczy towarzyskich chłopcy mieli również możliwość i czas na odpoczynek w basenie, gry rekreacyjne typu siatkówka plażowa, tenis stołowy bilard czy „piłkarzyki”.
Mimo napiętego terminarza treningowego i meczowego znaleźliśmy także czas na wycieczki krajoznawcze. W czwartkowe popołudnie udaliśmy się popływać statkiem po Jeziorze Żywieckim (zbiornik retencyjny na rzece Sole koło Żywca, położony na granicy Kotliny Żywieckiej i Beskidu Małego) a także wjechaliśmy kolejką na Górę Żar – szczyt w Beskidzie Małym. Z którego mogliśmy podziwiać wspaniałe widoki. Góra Żar, wznosząca się nad Międzybrodziem Żywieckim w Beskidzie Małym, to miejsce zupełnie wyjątkowe. Pod względem nagromadzenia różnorodnych atrakcji, trudno znaleźć drugą taką lokalizację w naszych górach. Znajdziemy tu zupełnie wyjątkową elektrownię szczytowo-pompową, wybudowaną we wnętrzu góry, wspaniałe, rozległe panoramy i kolej linowo-terenową, która kiedyś woziła turystów na szczyt… Gubałówki. Ale przede wszystkim jest to idealne miejsce dla miłośników adrenaliny. Szybowce, paralotnie, ekstremalne zjazdy, park linowy czy trasy dla rowerzystów. Naprawdę – trudno się tutaj nudzić…
Natomiast sobotniego wieczoru zorganizowaliśmy grilla dla Dzieciaków a później wspólnie z Instruktorami grupy kolonijnej z Żyrardowa dyskotekę na której Dzieci wraz z opiekunami mogły dobrze się bawić pod okiem wykwalifikowanej Instruktorki Tańca. Ostatniego dnia pobytu wybraliśmy się do Żywca gdzie akurat odbywały się różnego rodzaju atrakcje kulturalne, koncerty, festiwal smaków. Dzieci mogły skosztować regionalnej zdrowej żywności, przy dźwiękach muzyki zwiedzić piękny, zabytkowy Żywiecki Rynek. A także obejrzeć produkty lokalnych twórców rękodzieła artystycznego.
Podczas obozu piłkarskiego realizujemy program piłkarski oraz wychowawczy. Nasze zgrupowania stanowią także ważny element przygotowania do rozgrywek ligowych, które dla starszych grup wiekowych zwyczajowo rozpoczynają się z końcem sierpnia. Możemy uznać nasz obóz za udany podczas którego udało nam się zrealizować założone przez Trenerów jednostki treningowe, rozegrać kilka spotkań towarzyskich z lokalnymi drużynami a także zwiedzić najciekawsze miejsca regionu. Miło spędzić czas w gronie Przyjaciół. Mamy nadzieję że ten wakacyjny czas na długo zapadnie w pamięci naszych podopiecznych.

Zdjęcia z obozu

 

 

 

Przedszkolaki na basenie

Basen to wspaniałe miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Często odwiedzają nas najmłodsi – przedszkolaki, które poprzez zabawę uczą się pływać.

W ostatnim czasie swoją obecnością zaszczyciły nas przedszkolaki z Publicznego Przedszkola Filia nr 1 w Połańcu – Leśne Ludki.  Dzieciaki wręcz tryskały energią,
były pełne entuzjazmu, uśmiechnięte a przy tym ciekawe, gdyż bardzo chciały dowiedzieć się na czym polega praca ratownika wodnego, jakie są jego zadania
i obowiązki.  Usłyszały wiele cennych rad na temat bezpiecznej kąpieli i zabawy w wodzie, i zrozumiały to, że praca ratownika jest bardzo ważna, gdyż czuwa on nad naszym bezpieczeństwem i nierzadko ratuje nam życie. Na zakończenie pobytu na basenie, Leśne Ludki wręczyły naszej pani ratownik wiosenny plakat, który wcześniej wykonały własnoręcznie.

Regularnie przyjeżdża do nas również grupa przedszkolaków z Prywatnego Przedszkola w Mielcu „Szczęśliwe Dziecko”. Wspaniałe dzieciaki, niesamowicie samodzielne i odważne. Pod czujnym okiem swoich opiekunów  uczą się pływać , poznają zasady bezpiecznej kąpieli, jak unikać ewentualnych zagrożeń podczas pobytu w wodzie, ale najważniejsze jest to, że po prostu świetnie się bawią. Zawsze bardzo nam miło gościć takie uśmiechnięte buźki. Dziękujemy za mile spędzony czas i zapraszamy ponownie.

Zdjęcia przedszkolaków